Czytelnicy Pytają, Paparental Advisory Odpowiada to cykl porad – odpowiedzi na pytania czytelników.

Tym razem z zapytaniem pojawiła się Agnieszka: czy limit wwozu mięsa na osobę do Szwajcarii przysługuje także dziecku?

Odpowiadam więc:

Droga Agnieszko,

W obowiązujących przepisach limit dzienny na wwóz mięsa do Szwajcarii to 1 kg na osobę. Dotyczy to także dzieci i nastolatków. Każdy kilogram ponad limit to 17 Franków cła do 10 kilogramów łącznie i 23 Franki cła za mięso o łącznej wadze powyżej 10 kilogramów.

Nieuregulowana pozostaje kwestia kobiet w ciąży. W świetle ostatnich kontrowersji wokół ustawy antyaborcyjnej w Polsce otwarte pozostaje pytanie od jakiego momentu zarodek przestaje być zarodkiem, a zaczyna być człowiekiem. Teoretycznie matce w ciąży powinno przysługiwać 2 kilogramy, jako, że zarodek czy nie, ale jeść musi. Może być to jednak trudne do wytłumaczenia celnikowi.

Jeśli więc jedziesz na zakupy do Niemiec, zabierz koniecznie dzieci. Zwłaszcza te jedzące dużo mięsa, co pozwoli Ci na zrekompensowanie strat w zapasach żywności. Jeśli masz tylko jedno dziecko, sugeruję pożyczyć 1,2 od znajomych za czekoladę. Cena czekolady jest nadal sporo niższa od różnicy w cenie mięsa, więc nie będziesz stratna.

I tu, całkowicie gratis, pomysł na biznes: wypożyczalnia dzieci na zakuy do Niemiec. Preferencyjne stawki, rabaty na większą ilość dzieci, abonamenty, promocje – wypożycz dwójkę dzieci, trzecie gratis!

pozdrawiam serdecznie,

Paparental Advisory

Reklamy