Dziś Dzień Kobiet. Mój mały, biedny synek jeszcze nieświadom wyzwań damsko-męskich, jakie go czekają, siedzi niewinnie i ogląda Reksia. Popatrzyłem na tego małego brysia i momentalnie wpadłem na pomysł. Spiszę dla niego kilka krótkich porad odnośnie kobiet. A nuż uratują mu kiedyś skórę.

1. Droga do serca kobiety potrafi prowadzić przez jej żołądek

Ponoć tylko faceci łapią się na takie rzeczy, ale to nieprawda. Kobiecie w miarę łatwo zaimponować kulinarnymi umiejętnościami. Pamiętam, że kiedyś zdobyłem serce dziewczyny wyśmienitą kolacją. Podałem spaghetti z sosem bolognese. A na przystawkę flaki. No co? Flaki są smaczne.

2. Nie zawsze kobieta nie mówi dokładnie tego, co ma na myśli

Przyjęło się uważać, że kobiety nie mówią dokładnie tego, co myślą, a „tak” może oznaczać „nie”, a „nie” może oznaczać „może”. Nie odnosi się to do niektórych komunikatów: jeśli słyszysz, że do 5 minut masz być z powrotem w domu, to nie próbuj szukać innego znaczenia między słowami.

3. Podchwytliwe pytania

Jesteście na zakupach, ona przymierza sukienki, ma do wyboru trzy i pyta się w której wygląda najlepiej. NIGDY, przenigdy nie mów jej prawdy. Kup jej wszystkie trzy i powiedz, że w każdej wyglądała tak ślicznie, że nie mogłeś się zdecydować.

4. Nie trzymaj jej w złotej klatce

Pamiętaj, że najdroższe kosmetyki, najlepsze sukienki i rejsy na Karaibach nie zastąpią kobiecie wolności. Wyluzuj, nie stresuj się jej babskim wyjściem i tym, że będą ją prawdopodobnie podrywać faceci. To oczywiste, że ją podrywają, bo jest ładna. Ty w międzyczasie skorzystaj, wykąp się z wannie z solą kąpielową degustując schłodzonego szampana, pograj w gry, obejrzyj film, którego ona nie lubi. A tym kolesiom z klubu połamiesz nogi następnego dnia.

5. Nie bądź skąpy

Jesteście na wakacjach, wykupiłeś opcje all inclusive, ale skąp i nie przeliczaj eurów. Wynajmij Opla Corsę, zabierz ją do restauracji w jakiejś małej miejscowości z dala od Waszego hotelu. Zamów homara, butelkę wina, nacieszcie się romantyczną atmosferą. Kredyt spłacisz później.

6. Bądź szczery w granicach rozsądku

Oglądacie film, ona widzi Edwarda Nortona i mówi, że to świetny facet, zawsze super jej się podobał, ideał faceta. Ze zrozumieniem kiwasz głową.

Oglądacie film, widzisz Monikę Belucci. Zaciskasz usta. Milczysz. Pytasz się jej, czy chce może więcej wina. Dla bezpieczeństwa dodaj, że zachwycająco dziś wygląda.

7. Bądź wyrozumiały i wybaczaj

Uprała ci twojego iPoda w szlafroczku? Skasowała wszystkie filmy i muzykę z twojego twardego dysku? Nie okazuj złości, przytul, pociesz. Jej jest pewnie bardziej przykro niż tobie.

Zapodziałeś jej szczotkę do włosów? Biegnij szybko po nową.

8. Kochaj, ale bądź stanowczy

Jeśli jesteś w końcowce misji swojej ulubionej gry i właśnie dobijasz bossa, a ona każe ci wyłączać, bo kolacja czeka, to stanowczym głosem zaprotestuj – „ale kochany ptysiu, obiecałaś!”. Pewnie nie podziała, ale przynajmniej pokazałeś, kto jest tutaj panem.

9. Cierpliwość popłaca

Nie poddawaj się. To, że odmówiła ci 200 razy jeszcze nic nie znaczy. Ja o moją przyszłą żonę walczyłem jak dzik z dobrych 7 lat. Odkąd się poznaliśmy, wiedziałem, że to jest TA kobieta i konsekwentnie realizowałem swój plan. Ty, Filipku, jesteś żywym dowodem tego, że mi się udało.

Reklamy